0 CZK

Aktuality Městské policie - úterý 24. července 2018.

Kradla v obchodě
 
V pondělí 9. července odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že ve večerce na spodní straně Karlova nám. došlo ke krádeži. Na místě byla zadržena 22letá žena z Jaroměřic, která se pokusila odcizit 9 kusů čokolád pro děti. Za toto protiprávní jednání jí byla uložena pokuta příkazem. 
 
Strážníci spolupracují se záchrankou
 
V pondělí 9. července odpoledne požádala strážníky o spolupráci posádka vozu rychlé záchranné služby. Do lékařské péče převzali muže, který zkolaboval v blízkosti sportovního areálu na Znojemské ulici. Ten však vezl na vozíku 76letou ženu, jejíž totožnost v ten okamžik nebyla známa a neměl se o ni kdo postarat. Strážníci se pokusili všemi dostupnými způsoby zjistit, jak se zmatená žena jmenuje a kde bydlí. Nakonec ji identifikovala sousedka. Bohužel v rukou záchranářů nakonec skončila i ona. O celé záležitosti byla informována dcera paní na vozíku, která si ji nakonec v nemocnici převzala do péče. 
 
Opilý cizinec
 
V pondělí 9. července večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Mládežnická leží zřejmě opilý muž. Na místě zjistili 56letého cizince, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,14 promile alkoholu v dechu. Po lékařském souhlasu byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
 
Záchytka
 
V pátek 13. července večer byl do protialkoholní záchytné stanice po lékařském souhlasu převezen 25letý mladík z Třebíče, u kterého bylo prokázáno 1,6 promile alkoholu v dechu. 
 
Opilí řidiči
 
V neděli 15. července večer si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla podnapilé 40leté ženy z Račerovic, která usedla do automobilu zaparkovaném na Karlově nám. Strážníci vozidlo zastavili na ul. 9. května. Dechovou zkouškou bylo zjištěno 1,8 promile alkoholu v dechu řidičky. O několik hodin později si operátorka kamer všimla zjevně podnapilého 25letého mladíka z Výčap, který v tom samém místě nasedl do vozidla a zastaven byl na ul. Družstevní. U toho dechová zkouška prokázala 1,4 promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestných činů byly obě záležitosti předány Policii ČR.  
 
Zraněný pod kamerou
 
Ve středu 18. července v poledne si operátorka kamerového systému všimla skupiny osob v parčíku na Masarykově nám., kdy jeden z přítomných, 60letý muž, upadl, narazil hlavou na chodník a zůstal nehnutě ležet. Na místo okamžitě vyjíždí hlídka strážníků a následně je přivolána i rychlá záchranná služba, která si muže přebírá do péče. 
 
Obnažený muž nebyl opilý
 
V sobotu 21. července odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že po Bráfově tř. se pohybuje obnažený muž. Strážníci na místě zjistili 60letého muže, kterému padaly kalhoty. Stěžoval si na nevolnost, proto byl předán do rukou zdravotníků. 
 
Další opilá žena
 
V sobotu 21. července večer spatřili strážníci jim dobře známou opilou 60letou ženu v parčíku na Masarykově nám. Pro její opilost nebylo možno ani provést dechovou zkoušku. Po lékařském souhlasu byla převezena na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.

 
ILUSTRAČNÍ FOTOILUSTRAČNÍ FOTO: PIXABAY
 
Lucie Šerková
manažerka Prevence kriminality
ILUSTRAČNÍ FOTO: TREBIC.NEWS - PIXABAY

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.