0 CZK

Aktuality Městské policie - pondělí 11. března 2019.

Obsluha kamer si všimla zraněné ženy

V pátek 8. března odpoledne si obsluha městského kamerového systému všimla zraněné ženy na ul. Demlova v Třebíči. Na místo okamžitě vyjíždí hlídka strážníků. Svědci na místě události již zavolali záchrannou službu. To bylo ověřeno a zraněná žena, která upadla při přecházení vozovky, byla předána do rukou záchranářů.

Mladiství pod vlivem alkoholu

V pátek 8. března večer zjistila obsluha městského kamerového systému skupinu osob na Karlově nám. Jeden z nich, 17letý mladík z Třebíče, pomočil dveře knihovny, za což mu byla uložena pokuta příkazem, bylo mu naměřeno 1,17 promile alkoholu v dechu. Před zadržením se všichni mladiství dali před hlídkou strážníků na útěk. Všichni byli zadrženi v Hasskově ulici. Při projednávání výše uvedeného protiprávního jednání vzniklo důvodné podezření, že ostatní přítomní jsou pod vlivem alkoholu. Proto byly provedeny dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Dechové zkoušce se podrobilo osm přítomných. Kromě 17leté slečny ze Zňátek byli všichni pod vlivem alkoholu. Na místě se rovněž nacházela 14letá slečna z Chroustova, které bylo naměřeno 0,27 promile alkoholu v dechu. Všichni byli předáni zákonným zástupcům a o celé záležitosti byli vyrozuměni policisté.


Opilý řidič se pokusil strážníkům ujet

V sobotu 9. března v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla skupiny podnapilých osob na ul. Nádražní. Ty nastoupily do zaparkovaného vozidla, strážníci se je pokusili zastavit. Na ul. Smila Osovského řidič zastavil a po tom, co strážníci přistoupili k projednávání protiprávního jednání, z místa ujel. Obsluha městského kamerového systému však posádku zmíněného vozidla opět spatřila o několik minut později. Vozidlo již opustila, odstavila jej na ul. Zdislavina a pěšky se vydala znovu na ul. Nádražní. Tam strážníci osoby zadrželi, byl identifikován řidič vozidla, u kterého dechová zkouška ukázala 1,004 promile v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá záležitost na místě předána Policii ČR.

Lucie Šerková
manažerka Prevence kriminality
ILUSTRAČNÍ FOTO: PIXABAY

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.