0 Kč

www.trebic.news

kulturní a společenský magazín

Aktuality Městské policie Třebíč

aktuality městské policie třebíč

Bc. Lucie Šerková

Pondělí 8. srpna 2022

Žádost o asistenci při převozu agresivní osoby

Ve středu 3. srpna v noci požádali strážníky o pomoc zaměstnanci urgentního příjmu třebíčské nemocnice. Strážníci asistovali při převozu 50letého agresivního muže do místa trvalého bydliště. Tam byl předán rodinným příslušníkům.

Agresivní muž převezen na záchytku

Ve středu 3. srpna v noci si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla 21letého mladíka z Třebíče, který manipuloval se zrcátky zaparkovaných vozidel v ul. Soukopova. Při řešení výše popsané události odmítal mladík se strážníky komunikovat a jeho projev vůči nim byl více a více agresivní. Z místa jednání chtěl odejít, v čemž mu bylo zabráněno za použití mírných donucovacích prostředků.  Dechovou zkouškou bylo zjištěno 1,9 promile alkoholu v dechu. Po vyslovení lékařského souhlasu, byl mladík převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě, k vystřízlivění.

Omladina rušila noční klid

Ve středu 3. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že v Tyršových sadech dochází k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zjistili skupinu osob mladších 18ti let. U 16leté dívky z Třebíče, byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,51 promile alkoholu v dechu. Dívka byla předána matce a o celé záležitosti bude informován orgán sociálně právní ochrany dětí.

Ležel na lavičce, pomohli mu strážníci

Ve čtvrtek 4. srpna dopoledne si strážníci všimli ležícího muže na lavičce u autobusové zastávky na Masarykově nám. 48letý muž z Dobronína strážníkům sdělil, že jako cukrovkář vynechal inzulín a udělalo se mu špatně. Strážníci na místo okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu, která si jej převzala k ošetření.

Potyčka na Karlově nám.

V sobotu 6. srpna brzy ráno si obsluha městského kamerového dohledového systému všimla dvou osob na Karlově nám., které se snažili vyvolat potyčku s dalším mužem. Ten výše uvedenou situaci řešit nechtěl. Na místě byl však zjištěn i 16letý chlapec, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,04 promile alkoholu v dechu. Ten byl na místě předán rodičům a o celé záležitosti bude informován orgán sociálně právní ochrany dětí. 

Podnapilá mládež

V neděli 7. srpna večer přijali strážníci informaci o tom, že na ul. Myslbekova se sešla větší skupina mladistvých, kteří zde požívají alkoholické nápoje. Strážníci na místě zjistili sedm osob, u všech byla provedena dechová zkouška s pěti pozitivními výsledky. Mládež ve věku od 14 do 17 let, strážníkům nadýchala od 0,27 až po 1,14 promile alkoholu v dechu. Všichni byli na místě předáni zákonným zástupcům a o celé záležitosti bude informován orgán sociálně právní ochrany dětí. 

Z třebíčské historie

z třebíčské historie

Poskytujeme prostor mladým, začínajícím autorům.
Nahlédněte do e-shopu na knížky z vlastní produkce. 

E-shop

Blog

Archív

Třebíč a okolí