0 CZK

Autorské čtení v Expozici Franta.

V předvečer 99. výročí vzniku samostatného Československa v pátek 27. října, proběhlo v třebíčské Expozici Franta autorské čtení prozaičky, publicistky a překladatelky Ivy Pekárkové. Autorka své prózy publikovala nejen u nás, ale dříve také v exilových časopisech vycházejících v různých zemích světa, to když počátkem osmdesátých let minulého století emigrovala nedlouho před dokončením vysokoškolských studií přírodovědecké fakulty. Žila ve Spojených státech amerických, kde vystřídala několik zaměstnání, mimo jiné pracovala jako taxikářka v New Yorku.

V roce 1997 se vrátila do Prahy a krátce působila v redakci celostátního deníku, na jehož internetových stránkách dodnes provozuje svůj blog. Po roce 1989 publikovala v řadě českých periodik. Některé její knihy vyšly nejen v evropských zemích, ale také ve Spojených státech. Od roku 2005 žije v Londýně.


V Expozici Franta Iva Pekárková představila svoji literární činnost v několika čtených ukázkách a některé z jejích knih zde byly také ke koupi. Kromě toho odpověděla na položené otázky, když předtím svým vyprávěním krátce besedu uvedla.

František Jůza

FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.