0 CZK

Medailemi z pohárů baseballisté vykompenzovali ztracené Play-Off.

Těsně před branami Play-Off letos skončili baseballisté Nuclears, když o postup mezi šestici nejlepších týmů nejvyšší soutěže přišli až v posledním kole Extraligy, a to díky horší vzájemné bilanci s pražským celkem Tempo Titans.

V sobotu 16. června přitom ještě drželi poslední postupovou příčku po výhře nad Olympií Blansko, kterou před domácím publikem porazili 11:5. Druhý den ale proti třetímu týmu základní části neuspěli a po prohře 3:9 s Kotlářkou Praha by jim postup zajistilo pouze zaváhání Tempa s brněnskou Technikou. To se ale nestalo. Muže tak teď místo bojů o titul čekají zápasy o obhájení příslušnosti k nejvyšší soutěži.

Baseballisté úspěšní v pohárechZdeněk Kutílek (v modrém) bojuje o postup na druhou metu v utkání proti Olympii Blansko.

Zklamání ze ztráty Ply-Off na poslední chvíli ale dostatečně vykompenzovaly úspěchy třebíčských týmů v mládežnických pohárech. Hned ve třech kategoriích se mladé naděje probojovaly až do finále a ke třem stříbrným medailím kategorií do deseti, třinácti a osmnácti let přidali ještě jedenáctiletí bronz. Poslední věkovou kategorií, kterou vrchol první poloviny sezóny teprve čeká, jsou osmileté děti. Ty ale mají už nyní jisté zlaté medaile, protože na největším evropském turnaji této kategorie získává zlatou všech šestnáct celků, které do závěrečné části prošly náročnou kvalifikací.

Dobré umístění v Českém baseballovém poháru je o to důležitější, že je klíčem k postupu na podzimní vyvrcholení sezóny v podobě mistrovství České republiky. Tam vítěze jednotlivých oblastních soutěží doprovodí další týmy právě podle výsledků na poháru.

Fanoušci baseballu v Třebíči se mohou těšit na zajímavou podívanou i v létě. Hned začátkem prázdnin bude totiž areál Na Hvězdě hostit sérii zápasů reprezentace mužů České republiky a Německa! Utkání jsou na programu ve středu 4. a ve čtvrtek 5. července od 16 hodin a třetí vzájemný duel v pátek 6. července pak začíná už v 15 hodin.

Text a foto: Robert Vávra

Domů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.