0 CZK

Třebíčští se připojili k celonárodní akci.

"Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů." Takové je motto běhu, ke kterému se přihlásili žáci i pedagogové Gymnázia Třebíč, spolu s dalšími podporovateli avizované myšlenky.
V propozicích běhu se dočteme, že závod je vypsán pro tratě dlouhé pět a deset kilometrů, zatímco půldruhakilometrová trať je určena dětem nebo těm, kdo se na delší úseky necítí – proto na ní lze nejen běžet, ale třeba jenom jít.

Běh pro Paměť národa

Do hlavního závodu odstartovala téměř stovka účastníků, a přestože měl své vítěze (5 km Matyáš Michálek, 10 km Michael Jakubek), tak všichni, kdo "pětku" nebo "desítku" Terovským a Libušiným údolím absolvovali, zaslouží dlouhý potlesk. V úmorném vedru, ale i blátem z předchozí deštivé noci, běželi jak ti, co mají s běháním zkušenosti, tak jen běžní příchozí.
Běh pro Paměť národa měl také doprovodný program, když na improvizovaném pódiu vystoupili Michal Nováček a Dominik Smejkal, či Radka Matyášová. Součástí akce byly i drobné výstavy, mapující třeba příběhy našich menšin nebo životní osudy letců z druhé světové války. Nechybělo ani příslušné občerstvení, včetně opravdových špekáčků opečených na opravdovém ohni.

Pěkný sobotní den, nejen díky počasí. Gympláci, a nejen oni, zaslouží nejen poděkování, ale stejný potlesk, jako ti, kdo pro někoho běželi.

František Jůza
VIDEO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.