0 CZK

Stavba budovy pro magnetickou rezonanci začíná.

Stavební změny a úpravy areálu Nemocnice Třebíč pokračují a v těchto dnech konkrétně začátkem výstavby prostor, kde bude umístěna magnetická rezonance. Přístavba bude připravena pro započnutí instalace technologií v listopadu. Do konce roku pak bude zahájen zkušební provoz. První pacienti se dočkají vyšetření v lednu 2019.

„Všechny aktuálně prováděné změny jsou důležité, ale provoz magnetické rezonance považuji za velký krok vpřed z pohledu péče o pacienty. Vždyť se stále jedná o jednu z nejmodernějších zobrazovacích metod využívaných u velké oblasti zdravotnických oborů. Spuštěním provozu v Třebíči se jistě sníží poměrně dlouhé čekací lhůty na toto vyšetření,“ komentuje událost ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová. Magnetická rezonance je doposud na Vysočině jen v Jihlavě a Novém Městě na Moravě. Specifikaci přístroje zatím není možné uvést, protože probíhá veřejná zakázka, která určí vítězného dodavatele.V areálu Nemocnice Třebíč je realizováno několik dalších novinek. Po demolici staré transfúzní stanice je už znát směr nové silnice, která po otevření umožní obousměrný provoz při příjezdu a výjezdu na Bráfovu třídu a výrazně pokročila i rekonstrukce budovy G, bývalé gynekologie. „Géčko prochází kompletní rekonstrukcí od rozvodů, omítek, obkladů i vytápění. Nové prostory, mimo jiné pro jednodenní chirurgii, dialýzu a stanici LDN, budou dokončeny do konce prázdnin a pak nastane stěhování těchto oddělení,“ přibližuje technický náměstek František Kalina. Provoz bude spuštěn v této budově od 1. 10. 2018. V těchto dnech jsou v nejvyšších patrech budovy G dokončovány obkladačské a instalační práce, zatímco v přízemí probíhá mimo jiné nástřik omítek a pokládka podlahového topení. Nově je zde patrné i 6. nadzemní podlaží, kde bude umístěna vzduchotechnika.

Veřejnosti je poněkud skryt pohled na úpravy budovy O, kde sídlí operační sály. Nutné bylo upravit propojení s novou budovou C, aby byla například snadná dostupnost z urgentního příjmu a expektačních lůžek k operačním sálům.

Přestože se úpravy na budově O nedotknou samotných operačních sálů, bude zde v 1. nadzemním podlaží nový vchod pro urgentní příjmem pacientů od sanitních vozů a v těsném sousedství druhý vchod do budovy C, a to pro příchozí urgentní pacienty.

Petr Palovčík
tiskový mluvčí Nemocnice Třebíč

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.