0 CZK

Příležitost dostali také žáci Základní umělecké školy Třebíč.

Foyer třebíčského divadla Pasáž patří už delší dobu koncertům, které v Kruhu přítel hudby připravuje Městské kulturní středisko Třebíč. Ve čtvrtek 30. listopadu se zde představilo brněnské hudební seskupení, které si říká Cimbalicca a tvoří ho pětice hudebníků ve specifickém nástrojovém obsazení - čtvero smyčců a cimbál.

Ač kapela avizuje, že se nebrání ani čistému folklóru, přece jenom jejich výraznou doménou je hudba filmová. Tak v Třebíči zazněl třeba hudební podklad filmu Forrest Gump či Schindelrův seznam, došlo však i na Hallelujah Leonarda Cohena. A samozřejmě i další známé kusy, kterými Cimbalicca vytvořila velmi příjemný pozdně listopadový večer.

Třebíč je známá tím, že zde vyrostla řada vynikajících umělců. Netřeba se pak divit, že Základní umělecká škola, kterou většina z nich prošla, využívá příležitostí, kdy si její žáci mohou zahrát po boku zkušených hudebníků. S Cimbaliccou se tak představilo zdejší houslové kvarteto a byl to zážitek jak pro posluchače ve foyeru, tak pro mladé třebíčské muzikanty.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.