0 CZK

Nebezpečná místní úprava nebo šlendrián?

V posledních dnech média plní jednotné téma: jízda v protisměru. Důvod je jednoduchý a smutný. Na dálnici D11 zbytečně vyhasly dva životy, když řidič SUV zřejmě kdesi nesprávně pochopil dopravní značení a srazil se s nákladním autem, přičemž obě vozidla začala okamžitě hořet. Obdobná nehoda na dálnicích či rychlostních komunikacích není první, následky jsou podobné. Až nyní se ale silněji hovoří o nutnosti věnovat značení daleko větší pozornost než dosud. Zatím jen hovoří...

Erbenova - Další past na řidiče

Dálnice však nejsou jedinými komunikacemi, kde podobné havárie hrozí. Bohužel, podobná místa jsou i v Třebíči, aniž se jimi kdo zabývá. V Erbenově ulici je umístěna prazvláštní dopravní značka, jejíž platnost je poněkud diskutabilní. A řidiči, jak jsem se sám přesvědčil, situace zneužívají a na její stav se vymlouvají. O co se jedná?

Erbenova - Přikázaný směr jízdy zde vlevo

Při ústí zmíněné ulice do ulice Fibichovy je umístěna dopravní značka (DZ) C03b Přikázaný směr jízdy zde vlevo, protože Fibichova je v horní části ve směru od ulice Řípovské označena DZ IP04b Jednosměrný provoz. Jenže už řadu měsíců je DZ C03b v Erbenově zničena po odlepení oranžovo-černých pruhů, vyznačujících její neplatnost, vyplývající z přechodné úpravy, provedené v době rekonstrukce Řípovské ulice, kdy Fibichovou vedla obousměrná objížďka.

Fibichova - Jednosměrný provoz

Někteří řidiči proto nerespektují poničené torzo příkazové značky v Erbenově ulici a jednoduše odbočí vpravo do Fibichovy, tedy do protisměru. Absolvují tak pár stovek metrů, kterými neušetří prakticky vůbec nic, zato ohrožují řidiče jedoucí jednosměrkou ve správném směru.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.