0 CZK

Úředníci si vyzkoušeli požár na radnici.

"Ve čtvrtek 28. června ve 13 hodin proběhla na radnici na Karlově náměstí v Třebíči evakuace zaměstnanců kvůli požáru ve vestibulu budovy," vysvětluje v tiskové zprávě mluvčí Městského úřadu Třebíč Irini Martakidisová. "Nácvik evakuace se na radnici uskutečnil po pěti letech. Evakuováno bylo 87 zaměstnanců a několik návštěvníků úřadu."
Evakuace už na první pohled probíhala úspěšně, proto také starosta mšsta Třebíče Pavel Janata, který osobně dohlížel na požární cvičení, mohl s úsměvem přejít štiplavý dotaz, zda se nejedná o defenestraci. "Nikoli," konstatoval spokojeně, "všichni mají své pokyny a zatím je bez problémů plní."

Defenestrace to nebyla

"Dvě hasičská auta Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, územního odboru Třebíč, přijela do sedmi minut po ohlášení požáru, budova byla prázdná do 11 minut," upřesnila tisková mluvčí.

"O akci předem věděl pouze tajemník úřadu a referent bezpečnosti státu z Úseku krizového řízení a obrany," dodala Irini Martakidisová. "Cílem akce bylo zjistit orientaci úředníků v rámci havarijního plánu a také prověřit akceschopnost hasičského sboru a městské policie."

Defenestrace to nebyla

Ačkoliv chvíli procházející občané neměli tušení, zda opravdu nehoří, mohli si nakonec všichni vydechnout. Tentokrát se nikomu nic nestalo a přáním evakuovaných i vedení úřadu je, aby tomu tak bylo i nadále. Také proto podobná cvičení probíhají.

František Jůza
VIDEO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Domů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.