0 CZK

Podobně jako loni, proběhl i letos,  v sobotu 17. června, na třebíčském autobusovém nádraží Den s ICOM transport a.s. Veřejnost se tak mohla blíže seznámit s nabídkou služeb, které koncern poskytuje také v našem regionu. Pro příchozí byla připravena dvě vozidla, která běžně řídit nemohou - autobus příměstké dopravy a kamion. Dospělým zájemcům, vlastnícím běžné řidičské oprávnění, se naskytla možnost řídit jedno či obě vozidla na uzavřeném okruhu za dohledu profesionálního instruktora jízdy.

Je docela možné, a k tomu poskytnuté informace také směřovaly, že se mezi řidiči, kteří možnost řídit autobus nebo náklaďák využili, najde i příští profesionální řidič anebo řidička. Druhá možnst již není nijak výjimečná, vždyť společnost dnes zaměstnává řidičky zejména v autobusech hromadné dopravy. Také na sobotní akci byl mezi mladými dámami velký zájem si řízení vyzkoušet, a je třeba říci, že vůbec v ovládání pro ně neobvyklých vozidel nepropadly.

Odborní pracovníci po celou dobu poskytovali potřebný informační servis a lidé se mohli zeptat prakticky na cokoli. Otázky se pak týkaly zvláště možnosti zaměstnání či provozu městské a linkové autobusové dopravy. Koncern poskytuje přepravní služby v Třebíči i na Třebíčsku, je tedy pochopitelné, že se o informační akci zajímal i starosta města Třebíče Pavel Janata. Také si mezi prvními vyzkoušel jízdu autobusem, a podle instruktora si počínal nanejvýš dobře.

František Jůza

FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.