0 CZK

Komu chybí respekt k normám?

Nedávno se na Komenského náměstí, na parkovišti naproti obchodním domům, objevila dobíjecí stanice pro elektromobily. Nejspíš trochu předčasně, neb auta "na baterky" zde spočítáte na prstech jedné ruky, ale budiž. Třebíč nejde s dobou, nýbrž ji předchází. A jeden elektromobil mají právě na radnici. Tento avantgardní počin však přinesl potíž. Kde nabíjet?
Tak se v zájmu pokroku objevila zmíněná dobíječka. Jestliže na jejím pořízení participuje právě město Třebíč, očekával by člověk, že budou dodrženy veškeré normy související s umístěním. Opak je pravdou.

Dobíjecí stanice na Komenského náměstí

Stanice našla místo tam, kde dosud jsou vyznačena tři invalidní parkovací místa. Jistě nebyl problém tato místa přesunout, stačilo jen málo, neboť jejich vodorovné vyznačení stejně není téměř čitelné, a tím mimochodem porušuje příslušnou normu upravující podmínky platnosti takového značení. Přemístit svislé značení je otázkou minut, či hodiny.

Dobíjecí stanice opatřená "novou" dopravní značkou

Korunu všemu nasadila papírová cedulka, která se objevila na dobíjecí stanici. Žadoní o udržování volného prostoru pro stání dobíjeného automobilu. Podobnou dopravní značku však v zákoně č. 361/2000 Sb., ani nikde jinde nenajdete. Mimochodem, pokud zde je nabíjen elektromobil, pak téměř jistě porušuje dopravní předpisy, pokud s ním nepřijede osoba oprávněná užívat parkovací stání pro invalidy.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Domů

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.