0 CZK

Představovat Alexandra Shonerta v Třebíči už není třeba

Oblíbený houslista, nazývaný "sibiřský Paganini", tady hrál několikrát, zpravidla v Zadní synagoze, a tak bylo jen otázkou času, kdy vystoupí také v rámci Kruhu přátel hudby, léta poskytujícího zřejmě nejucelenější nabídku vážné hudby.

Do foyeru divadla Pasáž přivedl ve čtvrtek 14. září Sašu Shonerta Jiří Jahoda, jehož agentura Globart už nějakou dobu spolehlivě zajišťuje Třebíčanům většinu vysoce hodnotných hudebních zážitků, které nabízí ve svém programu Městské kulturní středisko Třebíč. A Shonert nezklamal. Jeho emociální vystoupení si získalo během krátké chvíle obdiv těch, kdo ho již dobře znají, ale také těch, kdo jej "naživo" měli příležitost vidět a hlavně slyšet poprvé.

Skromný kouzelník s houslemi připravil zdejším milovníkům vážné hudby nadlouho nevyprchávající zážitek. Během téměř dvouhodinové produkce, kdy ho na klavír tradičně doprovázela jeho matka Natalia Shonert, nabídl průřez skladbami světových autorů, ale také vlastní díla - Tatarský tanec Abraham a Abdula, Středověký tanec či Tanec divokých včel a další.

Alexander Shonert už řadu let působí a žije v Praze a své zkušenosti předává jako pedagog svým následovníkům. Jestliže jeho životním krédem je, že "hra na housle je pouze jeden z prostředků k dosažení duchovní dokonalosti, je to filozofie a životní styl", pak je třeba říci, že se svým talentem nesporně získaným od Boha, je sibiřský rodák už dávno dokonalý. Proto také mu účastníci včerejšího koncertu tleskali vstoje a musel několikrát přidávat...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.