0 CZK

Alena Mornštajnová podnikla útok na knihovny Třebíčanů.

Česká literatura v loňském roce zaznamenala téměř fenomenální nástup dramatického vyprávění Aleny Mornštajnové o osudech jedné židovské rodiny v době holocaustu. Spisovatelka předložila příběhy navýsost autentické, pocházející z jejího rodného kraje. Valašské Meziříčí jí utkvělo v paměti napořád a popsané osudy jakoby se odehrály včera.

Zadní synagoga Třebíč

Alena Mornštajnová přijela nedávno do Třebíče, aby v rámci svého autorského čtení z knihy Hana povídala, jak k příběhům popsaným v knize vůbec přišla, jaká úskalí nebo naopak nezapomenutelné zážitky jí přinesla spisovatelská činnost. Autorka nezapřela svoji původní profesi učitelky a brzy si podmanila nebývale zaplněnou Zadní synagogu v třebíčské židovské čtvrti. Sešlo se zde více než sto lidí – někteří dílo Mornštajnové již dobře znali, jiní o spisovatelce někde slyšeli a také zde byli ti, kdo přišli z pouhé zvědavosti a rádi si pak knížku rovnou koupili.

Hana zajisté bude dobrým dílem, jak mě ujistila studentka sedící na vedlejší židli umístěné na ženské galerii. Podobně hovořila sousedka, paní v letech, s vysokou zkušeností s literaturou, anebo někdejší kolegyně, kterou podezřívám, že zná všechny knihy na světě. Takový průřez kladného hodnocení svědčí o velice širokém generačním spektru příznivců autorky i jejího díla. Lepší vizitku si nejspíš Mornštajnová nemůže přát ani ve snu.

Alena Mornštajnová

Po knihách, které zde byly na prodej, se doslova zaprášilo. Hana tak proniká do třebíčských domácností s převahou hodnou bestsellerů zvučných jmen. Spolu se svou autorkou, na jejíž podpis byli lidé ochotni stát dlouhou frontu. Pořad z nabídky Městského kulturního střediska Třebíč tak bezesporu oprávněně patřil k nejlepším kulturním počinům tohoto roku.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.