0 CZK

Studentská tvorba překvapí nápadem i precizností.

První výstava fotokroužku Katolického gymnázia v Galerii Chodba tamtéž prezentuje tvorbu studentů pod vedením Borise Kjulleněna.

Kjulleněn předává své zkušenosti nejmladší generaci, ne náhodou ve škole, kterou sám absolvoval. Do fotokroužku ale mohou přijít i žáci jiných škol nebo prostě zájemci o fotografii, kteří nehodlají jen mačkat spoušť bez rozmyslu a hlubšího záměru. Co je čeká?

Galerie Chodba fotografická

"Práce se studiovým osvětlením, netradiční postupy, různá technika," říká Boris Kjulleněn, čímž rovnou osvětlí vlastní přístup k využití fotografie jako uměleckého nástroje k výpovědi o složitostech i krásách tohoto světa. "K vidění jsou portréty, makro i noční fotografie," připomíná, když zve k návštěvě nevelké výstavy. "V kroužku se učí základy kompozice a práce s technikou. Představeni jsou nejznámnější fotografové naši i zahraniční či historické techniky," dodá ještě. Na závěr připomíná, že je možno i poradit s pořízením techniky.

Fotografie členů fotokroužku příjemně překvapí. Jednak fantazií vloženou do záběru i čistotou provedení, svědčící o vedení k preciznosti. Kjulleněnova stopa je znát v každé fotografii, má totiž velice silnou schopnost předat nastupující umělecké generaci každý detail svých vlastních schopností. Ostatně, on sám je potvrzením rčení, že jablko nepadá daleko od stromu. O tom však zase někdy příště.

František Jůza
FOTO: BORIS KJULLENĚN A ČLENOVÉ FOTOKROUŽKU KATOLICKÉHO GYMNÁZIA TŘEBÍČ

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.