0 CZK

Jaderná elektrárna Dukovany posílila systém krizové komunikace.

Při mimořádné události v Jaderné elektrárně Dukovany by informace pro média a obyvatele proudily nejen z havarijního štábu, ale nově by je poskytovalo i Integrované tiskové středisko v Brně. Na jednom místě zde budou pracovat mluvčí nejen z jaderného zařízení, ale také všech zasahujících složek. Elektrárna se tak chce přiblížit rychlému vývoji médií a plní také doporučení Mezinárodní agentury pro atomovou energii.

Cvičné: pondělí 27. listopadu, 15:10, Jaderná elektrárna Dukovany:

Směnový inženýr elektrárny vyhlašuje poplach kvůli mimořádné události. Z důvodu extrémního větru a po ztrátě externího napájení bylo nutné odstavit všechny reaktorové bloky. Byla vyhlášena mimořádná událost 3. stupně. Zástupkyně mluvčího nasedá do auta a má 60 minut na to, aby se dopravila do Havarijního informačního střediska v prostorách Hasičského záchranného sboru na Lidické ulici v Brně. Tak byl rozehrán cvičný scénář, kterým energetici představili novinářům fungování nového integrovaného tiskového střediska.

„Přestože pravděpodobnost takové události je extrémně nízká, musíme být připraveni. Systém je stejný v obou našich jaderných elektrárnách. Uvědomujeme si, jak důležité by bylo v takovém případě informování médií i veřejnosti,“ vysvětluje ředitel divize jaderná energetika a člen představenstva Skupiny ČEZ Bohdan Zronek.

Cílem zřízení nových prostor je především společná komunikace všech složek integrovaného záchranného systému, společné zázemí i vybavení, dobrá přístupnost médiím a možný nepřetržitý provoz. Energetici navíc tímto opatřením reagovali i na doporučení Mezinárodní agentury pro atomovou energii. V souladu s ním nový systém zaručuje poskytování maximálně možného informačního servisu.

Jiří Bezděk, tiskový mluvčí JE Dukovany, ČEZ, a. s.
ILUSTRAČNÍ FOTO: ARCHIV KÚ KRAJE VYSOČINA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.