0 CZK

Třebíčský fotograf famózně zachytil krajinu nedaleko Kyjova.

Do konce listopadu letošního roku nabízí Městská knihovna v Třebíči v Hasskově ulici ke zhlédnutí výstavu fotografií třebíčského fotografa Jaroslava Hedbávného, jehož žánrový rozsah je až neuvěřitelně široký, a co víc, dosahuje vynikajících kvalit uměleckých i technických. Autor právě vystavené kolekce nazvané Moravské Toskánsko je také "dvorním" fotografem Velké ceny České republiky v Brně, a to už po dlouhá léta. Jeho špičkové snímky patří k nejlepším a díky popularitě vrcholného sportovního podniku tak pronikly prakticky do celého světa.

Jaroslav Hedbávný

Jestliže však Jaroslav Hedbávný opustí svět techniky a rychlých kol, rázem se stává dokumentaristou krajiny s obdivuhodnými pohledy do zdánlivě jednotvárné oblasti Moravského Toskánska jihozápadně od Kyjova. Jeho vidění tohoto přenádherného kousku světa přináší prožitky sounáležitosti s přírodou, přivozené Hedbávného citlivým použitím techniky, zpravidla "dlouhého skla", a dovedným využitím vhodného světla, které vzápětí pomíjí a mění tvář krajiny k nepoznání.

Hedbávného Toskánsko

Jaroslav Hedbávný v pátek 2. listopadu uvedl výstavu svých děl krátkou přednáškou doplněnou promítáním dalších mnoha fotografických obrazů. Expozice vystavená nyní v hudebním oddělení knihovny je tedy zlomkem autorovy tvorby, stojí ale za pozornost ji vidět. Milovníkům kvalitní fotografie se téměř jistě nebude chtít odejít.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.