0 CZK

Šestý Halahoj Třebíčský půlmaraton.

Pošesté odstartoval v sobotu 21. dubna 2018 Halahoj Třebíčský půlmaraton. Do závodu se přihlásilo na 350 závodníků v různých věkových kategoriích, kteří absolvovali buďto trať o délce 21,1 km, anebo kratší „desítku“, čítající ve skutečnosti jedenáct a půl kilometru.

Halahoj Třebíčský půlmaraton

Hlavní závod ovládl loňský vítěz, otrokovický Petr Hének časem 1:17.48, ženám na dlouhé trati vévodila jeho žena Alena s časem 1:36.22. Kratší trať nejlépe zvládli Tomáš Večeřa z Blanska a Hana Vejrostová z Lukovan.

Ultramaratonec Štěpán Dvořák

Posledním větším tréninkem před druhým pokusem přeběhnout Českou republiku ze západu na východ, zdolat tedy vzdálenost zhruba 650 kilometrů, byl třebíčský závod pro zdejšího ultramaratonce Štěpána Dvořáka. Ten doběhl na pěkném devátém místě. Novou výzvu uskuteční ve dnech 3. až 8. května tohoto roku.

Součástí Halahoj Třebíčského půlmaratonu byl také oblíbený nesoutěžní běh rodičů s dětmi na trati dlouhé půldruhého kilometru.

Půlmaratonský festiválek

Půlmaratonský festiválek odměnou

Sportovní akce Halahoj Třebíčský půlmaraton má i kulturní přesah. V sobotním podvečeru mohli jeho účastníci navštívit Půlmaratonský festiválek, který je pověstnou první vlaštovkou začínající festivalové sezóny. Akce se konala v ulici Leopolda Pokorného a účast byla vskutku mezinárodní. Běžcům zahráli Jari Rättyä & Käärmekeitto z Finska a české skupiny Helemese a Vasilův Rubáš.