0 CZK

Nakladatelství BENE ZŠ Benešova představí novou knihu.

Obecně vzato, přestáváme mluvit. Podle učitele Pavla Mikoláše ze Základní školy v třebíčské Benešově ulici se situace za posledních deset let mezi žáky dramaticky zhoršila. Dokládá to vlastní zkušeností, proto se podle něj škola snaží vracet k výuce pomocí orální historie, kdy žáci jsou nasměrováni k přímé komunikaci s pamětníky nějaké události.

Historie očima školáků

Pavel Mikoláš představil na tiskové konferenci radnice výsledky nejen svého snažení. Žáci po předchozích čtyřech obdobných publikacích, vytvořili tentokrát knížku plnou vzpomínek a příběhů, jak je poskládali z vyprávění svých rodičů nebo rodinných příslušníků. Téma se nabízelo samo, knížka tak nese název 1914 - 1918 a vyšla v edici Mluvte s námi. Veřejnosti bude představena v pondělí 12. listopadu v 17 hodin v sále hudebního oddělení Městské knihovny v Třebíči.

"Mluvte s námi je cesta k pochopení plynutí času, k pochopení štěstí, k pochopení smyslu života," říká Pavel Mikoláš. Je to hodně nebo málo? Přijďte se přesvědčit sami, netradiční pohled na první světovou válku s odstupem sta let očima pamětníků, avšak prostřednictvím mladých lidí, určitě stojí za to.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.