0 CZK

Průtah je průjezdný, avšak s rozpaky.

V předstihu, což je jistě chvályhodné, byl zprovozněn průtah městem v dolní části třídy Dr. Albína Bráfa. Víc si snad ani řidiči přát nemohli, už jenom proto, že zároveň zmizel kontroverzní a mnoho povyku pro nic vyvolávající kruhový objezd v ulici Bedřicha Václavka.

Třída Dr. Albína Bráfa

O to víc mrzí, že zřejmě nebyla úspěšná jednání představitelů radnice - pokud vůbec proběhla - s Policií ČR, týkající se značení odbočovacího pruhu z Bráfovy třídy do Sirotčí ulice ve směru od Jihlavy. Tady dlouhou dobu řidiče trápilo přejíždění z pruhu do pruhu, protože zmíněný pruh odbočovací nebyl zároveň uvolněn jako průjezdný pro přímý směr na Brno. Docházelo zde k častému skřípění brzd nebo alespoň zubů, byť zpravidla byli na vině neukáznění řidiči.

Třída Dr. Albína Bráfa

Měřit v tomto úseku rychlost je problematické, stejně jako kontrolovat správné užívání pruhů v souladu s vodorovným a svislým značením. Paradoxně tak nebezpečí nejvíce hrozí těm slušným, kdo značení respektují a jezdí průtahem předepsanou rychlostí. Neb se z něj stala závodní dráha, kde si někteří odvážlivci dokazují svoji nadvládu nad normálními lidmi.
Proč je značení znovu ve stejném provedení jako dřív, má jistě nějaký důvod. Jen řidiči ho jaksi nechápou. Tak doufejme, že nejde pouze o slova kdysi populárního hitu…

František Jůza
VIDEOFOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Domů

Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.