0 CZK

Kufřík obdrží více než pět tisíc nových školáků

"Pro každého z 5 164 letošních prvňáčků na Vysočině bude i letos připraven bezpečný kufřík," říká tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. "Už šestým rokem udělá radost ve všech základních školách v regionu. V Golčově Jeníkově a v Habrech ho dostanou noví žáčci přímo od hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, který právě v těchto obcích zahájí nový školní rok."

Jak dále uvádí tisková zpráva, do zeleného kufříku se vešla oblíbená cyklolékárnička, reflexní vesta a reflexní pásek – s nimi budou malí cyklisté na silnicích lépe vidět. Teoretické znalosti z pravidel silničního provozu si budou moci ověřit v tematických omalovánkách. Každý kufřík skrývá překvapení v podobě skládacího traktoru a dvojice Igráčků – malé zdravotní sestry a montéra.

"Obě figurky mohou děti využít při práci se stavebnicí ROTO z Vysočiny, která je stejně jako v minulých letech pořízena Krajem Vysočina pro všechny děti v prvních ročnících. Je určena pro práci v hodinách prvouky a doprovází je jejich prvními technickými počiny pod vedením paní učitelky. Doplněním figurek reagujeme na loňská přání malých uživatelů na větší počet oblíbených postaviček ve stavebnici,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Tisková mluvčí doplňuje: "Stejně jako v minulých letech má kufřík podpořený Krajem Vysočina pomoci při osvětě bezpečnosti na komunikacích a v posledních letech také vzbudit zájem dětí v nejnižších ročnících základních škol o manuální činnost. Mimo zmíněného najdou děti v kufříku pastelky, školní potřeby, poutavé čtení, zdravé mlsání nebo pexesa."

Ve školním roce 2017/2018 nastoupí do prvních tříd základních škol v Kraji Vysočina 5164 dětí. V loňském roce do lavic základních škol poprvé zasedlo 5327 dětí. Na základních školách letos do prvních až devátých ročníků podle zprávy zasedne celkem 44 949 žáků, loni jich bylo o 30 více. Zápisový lístek pro nástup do středních škol letos odevzdalo 4432 studentů. Pro úplnost, do lavic na Vysočině dále usedne přibližně 20 000 žáků denního studia středních škol, mateřinky bude od září navštěvovat více než 18 000 dětí.

František Jůza

(S využitím tiskové zprávy KÚ Kraje Vysočina)

FOTO: ARCHIV KÚ KRAJE VYSOČINA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.