0 CZK

Poezie oslovila všechny generace.

V hudebním oddělení třebíčské městské knihovny v Hasskově ulici proběhlo v sobotu 25. listopadu odpoledne příjemné setkání regionálních amatérských literátů. Labyrintem třebíčské poezie, jak byl pořad nazván, procházela dílka a díla Lýdie Modrové, Mirky Čermákové, Ondřeje Trojana, Mirky Hedbávné, Jany Široké či Miroslava Koupila. Hudební doprovod obstaral kvintet Wild Bow Ladies z Náměště nad Oslavou.

Zatímco jedni vlastní poetické pokusy přednášeli s jistou dávkou rozpaků, jiní už za sebou mají prakticky dráhu profesionální, často tak trochu podpořenou svým povoláním. Třeba Mirka Hedbávná úspěšně spolupracovala se zpěvačkou Janou Koubkovou a v poetickém labyrintu přibalila i něco ze svého druhého, neméně úspěšného koníčka - krásné, samozřejmě poezii blízké fotografie.

Mirek Koupil je uznávaným nonsensovým básníkem, a takto vlastně i hercem, navíc známy jsou jeho výtečné kaligramy. Mirka Čermáková, někdejší novinářka a v současné době úspěšná spisovatelka, má také řadu zkušeností s ochotnickým divadlem. To Jana Široká je v povědomí zase coby tvůrce nádherné keramiky.

Povedenou pozdně odpolední akci knihovny si ve verších vychutnali i posluchači a diváci, kteří zaplnili hudební oddělení, kde ostatně se kvalitní klubové posezení už dávno zabydlelo.

František Jůza
FOTO A VIDEO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.