0 CZK

Mezi DDM a Libušiným údolím po asfaltové cestě.

Problém, který znepříjemňoval cestu Libušiným údolím z Boroviny do centra nebo opačně, je zdárně vyřešen. Krátký úsek mezi bývalou obuvnickou továrnou či DDM a Janovým mlýnem bylo po dešti téměř nemožné projít, aniž boty utrpěly újmu na čistotě. Navíc zde léta chybělo jakékoliv veřejné osvětlení.

Světla v listopadu minulého roku byla instalována spolu s provedenou rekonstrukcí stávajících světel v celém údolí. Přestože tak komfort průchodu vyhledávaným lesoparkem doznal potřebného vylepšení, vrásky na čele chodcům a cyklistům dělala zmíněná spojnice mezi asfaltovými úseky cesty. Ta navíc slouží chatařům a zahrádkářům v oblasti Terovského údolí a přilehlých lokalit, a projíždějící auta dostatečně nezpevněné komunikaci nijak nepomohla.

Lesoparkem v čistých botách

To vše se změnilo uprostřed sedmatřicátého týdne letošního roku, tedy zhruba v polovině září, kdy často bahnitý nahradil povrch asfaltový, sypaný jemným štěrkem. Jak moc se osvědčí právě v souvislosti s provozem automobilů, ukáže čas. Nyní zde však rozhodně boty neutrpí.

Zdánlivě drobná úprava cesty je spolu s osvětlením splněním slibu, který před časem zazněl ze strany radnice. Až tudy půjde 17. listopadu tradiční lampiónový průvod z Domu dětí a mládeže na Karlovo náměstí, docela určitě v něm zavládne lepší nálada než v sychravém počasí předchozích let.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

DomůInzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.