0 CZK

Divadelní spolek Ampulka zavítal do Vrátek

Aby bylo jasno. Ampulka, již proslulý třebíčský divadelní spolek, skutečně v pátek 8. září v podvečer hrál Kavárně v pohybu, zároveň však také ve Vrátkách. Tedy ve Vrátkách s velkým V, ve sdružení, které je provozovatelem známé Kavárny Vrátka. Ta ale přes léto změnila působiště o pár domů dál v třebíčské židovské čtvrti, byť stále se nachází v ulici Leopolda Pokorného. A je proto v pohybu, a také pod širým nebem, v útulném dvorečku.

Tak tady Ampulka hrála. Byl to tragikomický příběh o životních úspěších a neúspěších, zpočátku na pokraji sebevraždy dvou životem poněkud zmatených mužů, kteří nakonec pod tíhou milostného vzplanutí k jediné dámě jeden druhého od smutného konce zachrání. Nebo tak nějak. Původní předloha hry je totiž podstatně delší, než události na otevřené scéně zmíněného kavárenského dvorku. Při nastudování zasáhl režisér a principál Ampulky Michal Miki Lukáč, a to se ukázalo pro formu malého divadla jako prozřetelné. Nechybí tak dynamika, ani čas k zamyšlení, přesto vážná stránka tématu dokonale vyvěrá na povrch příběhu místy úsměvného.

Tak či tak, divák se baví, a právě o to režisérovi šlo. Proč se chvílemi tak mračil za trsem jakési zeleně? Důvodem je jistě soustředění na výkon herců. Ti však odvedli dobrou práci, po nedávné premiéře jim už zjevně role více "sedí", takže v závěru Michal Lukáč spontánně nasadil spokojený úsměv. Totéž diváci, kteří ani potleskem nešetřili.

Zbývá jen připomenout trojici protagonistů podvečerního divadla. Terez Jirsová, Felix Novojický, Jakub Škrdla. Potlesk jim rozhodně patřil.

Ampulce se na dvorku Kavárny v pohybu zalíbilo, proto ještě v sobotu 9. září v 17 hodin nabídne další představení. Tentokrát Pohádky z truhličky, ale mohou přijít nejen děti, i dospělí se pobaví.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.