0 CZK

Desítky lidí navzdory počasí přišly vzpomínat na náměstí.

Třebíčané se v pátek 17. listopadu 2017 sešli u sousoší Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí v Třebíči, aby si připomněli významné události, které nejen před osmadvaceti lety měnily novodobou historii Československa, ale také už v roce 1939 položily symbolický základ boje s nesvobodou.

Lidé si připomněli listopadové události

Již odpoledne účastníkům slavnostního shromáždění nabídly jak Dům dětí a mládeže, tak městské kulturní středisko možnost vyrobit si v jejich prostorách vlastní lampion. V podvečer následovaly hvězdicové průvody z Boroviny, z Předzámčí a od základní školy v Týnské ulici na Karlovo náměstí. Tady desítky lidí vyslechly poněkud netradiční projev místostarosty města Třebíče Milana Zeiberta, který zastoupil pracovně zaneprázdněného starostu Pavla Janatu. Přečetl pohádku Jacquese Préverta Kůň na ostrově jako symbol vzepření se násilí.

Lidé si připomněli listopadové události

Přes nepříznivé počasí pak tradičně zazpíval Josef Vala Krylovy a Hutkovy písně a tentokrát symbolicky přidal píseň Listopad jako vzpomínku na legendárního písničkáře Wabiho Daňka, který zemřel předešlého dne. S Valou si zazpíval také dětský pěvecký sbor Slunko vedený Helenou Noskovou, jenž na závěr přidal státní hymnu.

František Jůza
FOTO A VIDEO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.