0 CZK

V digitálním světě má loutkové divadlo stále své příznivce.

Uplynulý víkend, sobota 24. a neděle 25. března, patřil v Třebíči již po dvaapadesáté světu loutek. Městské kulturní středisko Třebíč připravilo v obou sálech Národního domu tradiční přehlídku Třebíčské loutkářské jaro, která nabídla dětem i dospělým sedm soutěžních představení.

LOUTKY STÁLE DĚTI BAVÍ

O pohádky určené zpravidla dětem starším tří let byl opět velký zájem. "Akce se zúčastnilo pět set patnáct návštěvníků," sdělila Lucie Bartesová z pořadatelského týmu. Není se čemu divit. Dětem jsou loutky v jakékoli podobě stále blízké. K tomu přispěla i výstava většinou dřevěných "herců" v předsálí, připomínající zavedenou třebíčskou tradici a legendární soubor Zdravíčko.

LOUTKY STÁLE DĚTI BAVÍ

Jedná se o přehlídku soutěžní, byť v Národním domě panovala pohoda a snaha zaujmout zejména dětské diváky. "Porota žádný soubor nenominovala, ale doporučila na národní přehlídku soubor Loutkino Brno za poctivé loutkářství," shrnula výsledky Lucie Bartesová. Porota neměla jednoduché rozhodování a jistě není bez zajímavosti, že v ní zasedl nestor třebíčské loutkářské školy Jaroslav Dejl.

"Přehlídka probíhala ke spokojenosti všech zúčastněných," uzavřela Bartesová dva náročné dny, po nichž už prakticky probíhá příprava na další ročník. Třiapadesátý...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.