0 CZK

Na Karlovo náměstí vstoupil sv. Martin.

Svatomartinské slavnosti letos těsně navázaly na oslavy sta let trvání republiky. Přesto se ukázalo, že veřejnost si ani v nevlídném podzimním počasí účast na veselici neodpustí. Tak se v centru sešlo nebývalé množství lidí, a to trvalo prakticky celý den. Pořadatelé připravili tradičně pro každého něco. Dospělí ochutnali čerstvých svatomartinských vín, pojedli husu a pak v různých skupinkách nebo ve frontě na další krmi vychutnávali program na pódiu či na volné ploše.

Svatý Martin na bílém koni

Děti ale také zkrátka nepřišly, i na ně pořádající Městské kulturní středisko Třebíč pamatovalo. Jak čas plynul, všichni společně už se šikovali kolem Hasskovy ulice a na horní i dolní straně náměstí. O sedmnácté hodině vstoupil do centra svatý Martin na bílém koni se svojí družinou, obešel náměstí a pak pozdravil prostý lid.

Družina sv. Martina

Tím ale den nekončil. Někdo dále pil, někdo jedl, kdosi odolával dětem, žadonícím o další mlsky. A do toho přispíval cimbál... Martin sníh zase někde zapomněl, ale ono to, myslím, stejně nikomu nevadilo. Třeba zase příště!

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.