0 CZK

Paneláku v nemocnici odzvonilo.

Jedna z dominant třebíčské nemocnice, pavilon CH, též „nemocniční panelák“, míří k zemi. O bourání se starají hydraulické nůžky bagru stavební firmy, betonovou suť po malých částech odvážejí nákladní auta. Všemu přihlíží hasiči, kteří dbají na to, aby se v nemocničním areálu příliš neprášilo.

Více tiskový mluvčí nemocnice Petr Palovčík: „Demolice paneláku, kde bývala chirurgie, ortopedie a urologie, a který býval v posledních letech označován za dům hrůzy už začala a zbývají mu skutečně jen poslední dny. Otevřením budovy C (pavilonu chirurgických oborů) a jeho uvedením do provozu tak investice Kraje Vysočina do budov v areálu Nemocnice Třebíč nekončí. Aktuálně je rekonstruován interiér budovy G a do konce roku dojde i na drobné stavební úpravy v budově operačních sálů O. Vizuálně k nejvýraznějším změnám dojde ale v nadcházejících měsících. Průběžně proběhne demolice tří starých budov (CH, R a bývalé transfuzní stanice).“

Memento se poroučí

Od začátku února byla budova CH předána stavbě a začala příprava na demolici. „Nejdříve bylo nutné budovu zcela odstrojit, vytrhat rozvody, podlahové krytiny, odstranit topná tělesa i podhledy a vše roztřídit dle platných zákonů. Po demolici na uvolněném místě vyroste jednopatrová přístavba k budově C, kde bude umístěna magnetická rezonance,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová. V prvním dubnovém týdnu by měl být objekt zcela odstrojen a započne jeho definitivní demolice včetně následného odvozu suti.

„Budova CH byla slavnostně otevřena v roce 1985 zároveň s operačními sály. Od začátku přitom s více jak 150 lůžky poskytovala zázemí chirurgii a ortopedii, včetně lůžek intenzivní péče a oddělení ORL,“ dodává Petr Palovčík.

Martin Maloušek
FOTO: MARTIN MALOUŠEK

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.