0 CZK

Radnice do konce května opraví most v Poušově, tvrdí tisková zpráva z Městského úřadu Třebíč. Pravděpodobněji se jeví, že most opraví specializovaná firma a radnice, ač to ze zprávy nevyplývá, opravu zaplatí. Most ji po tvrdém ataku způsobeném využitím cesty přes Poušov jako neoficiální objížďky při výstavbě nového Podklášterského mostu skutečně potřebuje. Nabízí se tedy otázka, zda jeho opravu, ale i opravu místní komunikace k rybníku Kuchyňka, nemá zaplatit ten, kdo způsobil neplánované prodloužení stavby strategicky důležitého mostu v centru. Podloží, jak už bylo jednou řečeno, to nejspíš samo o sobě nebylo. Dodejme tedy, že most patří Kraji Vysočina.

"Od 15. do 30. května bude radnice opravovat most přes řeku Jihlavu v Poušově i přilehlou silnici," informuje tisková mluvčí radnice Irini Martakidisová.  "Most, takzvaný bailey bridge (jedná se o lehkou mostní konstrukci vyvinutou Brity v druhé světové válce pro využití jimi samotnými, ale také Kanaďany a Američany jako dočasné překlenutí vodních toků - pozn. autora) bude osazen novými přejezdovými prahy, dostane nový nátěr a bude vyměněna výdřeva. Na přilehlé silnici směrem k rybníku Kuchyňka budou opraveny výtluky a lokálně proveden nástřik asfaltovou emulzí."

"V první etapě od 15. do 29. května bude uzavřen pouze most a pro řidiče bude platit objízdná trasa ulicemi Pražská, Sucheniova, Žerotínovo náměstí, 9. května a Račerovická," pokračuje Martakidisová. "Od 29. května od 7 hodin ráno do 30. května do 20 hodin večer bude uzavírka přesunuta od křižovatky za mostem po zahrádkářskou kolonii Pod Kuchyňkou, přičemž vjezd do zahrádkářské kolonie Poušov bude umožněn přes opravený most. V těchto dvou dnech budou provedeny lokální opravy silnice v uzavřeném úseku. Z ulice Račerovická povede objízdná trasa přes ulice 9. května, Žerotínovo náměstí, Sucheniova, Pražská a do Poušova."

František Jůza

GRAFIKA: MĚÚ TŘEBÍČ

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.