0 CZK

Slavnosti tří kápí začínají už v pátek.

V pátek 17. a sobotu 18. srpna se na Podzámecké nivě v Třebíči uskuteční každoroční historické Slavnosti tří kápí, které připomínají zapsání památek na seznam UNESCO. V letošním roce slavíme již 15. výročí této události.

V pátek se návštěvníkům otevře historické městečko od 15 hodiny, kde bude probíhat program až do 18 hodiny (bubenická show, drezůra fríských koní, šermířské souboje ad.) a poté budou následovat koncerty skupin Endless Melody, Frenciz a na závěr celého pátečního programu zahraje legendární třebíčská skupina Carmen, která tak po dvou letech zahraje jedinečný koncert v Třebíči.

Slavnosti tří kápí - program

V sobotu se historické městečko otevře už v 10 hodin dopoledne. Od 15 do 17 hodiny je naplánován velkolepý rytířský turnaj v podání brněnské šermířské společnosti Štvanci. V 17 hodin rozezní Podzámeckou nivu další koncerty pro Tři kápě. Jako první se představí skupina Yellow Sisters se svým vystoupením Zvěřinec, který je určen především pro malé posluchače. Poté vystoupí plzeňská folková skupina Strašlivá podívaná, kterou vystřídá Milan Peroutka se svou skupinou Perutě. Ve 21 hodin se diváci mohou těšit na atraktivní noční historický průvod, během kterého poplují na řece Jihlavě osvětlené loďky. Ve 21.45 hodin je připravena originální akrobatická show s pyrotechnickými efekty k 100. výročí vzniku ČSR, poté rozzáří noční oblohu tradiční ohňostroj. Od 22.30 hodin zahraje na závěr oslav na Podzámecké nivě třebíčská rocková skupina Matador, slavící v letošním roce 45. výročí.

V neděli se program přesune na Nádvoří třebíčského zámku, kde od 15 hodin vystoupí originální dívčí vokální trio Hot Sisters, které za doprovodu kapely zazpívá jazzové a swingové písně.

Na celé oslavy je vstup zdarma.

Eva Malá, vedoucí programového oddělení MKS Třebíč

Domů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.