0 CZK

Dlouhé měsíce hrozil nad Janovým mlýnem pád ze skály.

Na jaře jsme upozornili na nebezpečné místo v oblasti na Janovým mlýnem, kde na skále je po dlouhá desetiletí vyhlídka na skále, opatřená do půlkruhu osazeným dvojitým zábradlím (psali jsme zde). Oblíbené místo pro procházky rodin s dětmi, či mileneckých dvojic anebo dětí při dobrodružných hrách. Schody, které z Libušina údolí nahoru vedou, znají asi všichni absolventi třebíčských základních i středních škol. Byly a možná ještě jsou "trhákem" ordinovaným učiteli tělocviku.

Kdy došlo k zásahu vandala či vandalů, kteří odstranili jednu část horního zábradlí, nevíme. V každém případě se tak vyhlídka stala více než nebezpečnou a je s podivem, že zde nedošlo k závažnému nebo i smrtelnému úrazu. Ani po publikování článku se dlouho nic nedělo. Teprve po upozornění místostarostky města Třebíče Marie Černé se věci daly do pohybu.

Na vyhlídce bezpečno

Dnes je zábradlí nově osazeno a vyhlídka je opět bezpečná. Snad jen mohl někdo ještě uklidit ten starý kus ze skály vrženého zábradlí. Momentálně leží u Stařečského potoka. To nejdůležitější však bylo provedeno.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.