0 CZK

Není to poprvé, a bohužel, zřejmě ani naposled. V úterý 9. května, den po prodlouženém víkendu, nebyly v obchoďáku na jižním okraji města ve čtvrt na šest odpoledne rohlíky, ty nejklasičtější z klasických, chybělo však i pečivo jiných druhů. V regálech dominovalo pár kousků chleba, jinak téměř nic, ač se prodejna pyšní otevírací dobou do 22 hodin.

Ani v dalších regálech to nevypadalo nijak růžově, jejich naplnění působilo poněkud kostrbatě. Chyběly celé bloky zboží všeho druhu, protože evidentně vázlo doplňování. Aby toho nebylo málo, chyby nastaly také v cenách. Tak řeba RAMA s podmáslím stála na delší straně regálu 46,90, zatímco za rohem, v čele stejného regálu byla o tři koruny levnější. Ukázalo se, že šlo údajně o omyl, podle odpovědné pracovnice způsobený tím, že "je nás málo". Zvláštní je, že podobná "chyba" se zde děje poměrně často. Mimochodem, správná se ukázala být ta vyšší cena, jak jinak.

Uklidňující a burcující zároveň je skutečnost, že personál se k problému oproti zvyklostem stavěl klidně a nevzrušeně, žel ale také bez relevantního vysvětlení a natož pak omluvy. Za pozitivní lze tedy považovat pouze to, že alespoň ve vzpomínkách se zde vrátíte o nějakých třicet let zpátky, což je umocněno čekáním u pokladny, jedné ze čtyř odbavujících, z celkového počtu čtrnáct.

František Jůza

FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.