0 CZK

Na radnici se zastavil čas. Jenom o pět let.

Před několika měsíci jsme upozornili na tehdy snad ještě drobný nedostatek zveřejněný na elektronické úřední desce umístěné v průchodu vedle třebíčské radnice. Zde v magazínu, na tiskové konferenci pro novináře... Prý, že Třebíč žije deset let v elitní společnosti UNESCO. Vágní odpověď tehdy zněla: "Ajťáci se tím zabývají." Bylo to v době, kdy město pořádalo mezinárodní konferenci věnovanou patnáctiletému výročí zápisu dvojice zdejších památek do seznamu světového dědictví UNESCO. Tedy nedlouho před letními prázdninami, poté byly stejnému výročí věnovány tradiční srpnové oslavy na Podzámecké nivě.

Úřední deska v průchodu vedle radnice na Karlově náměstí.

Unesco někdy zní jako zaklínadlo, ale po pravdě, máme se čím chlubit. O to víc je trapné, jestliže právě na úřední desce nedokážeme zajistit změnu klidové obrazovky či jakéhosi spořiče, hlásajícího dlouhých pět let, že jsme rádi v elitní společnosti let deset. Na radnici se zřejmě zastavil čas. Je to - slušně řečeno - ostuda. Nebo něčí neschopnost? Podle výše uvedeného vyjádření padá na hlavu "ajťáků". Věřit se však tomu příliš nechce.

Průchod vedle radnice na Karlově náměstí.

Je zde ještě jedna souvislost. Také o ní jsme před časem psali. Čistota a pořádek v průchodu, kde je úřední deska zavěšena. Po kritice byl párkrát aspoň zameten. Teď už je zase v podobně ostudném stavu jako uvedená informace na té desce. Je po volbách. Třeba dojde nejen v průchodu k úklidu... a nejen úřední deska konečně bude zase hlásat pravdu.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.