0 CZK

Blanka Fišerová představila v neděli 9. dubna 2017 svou novou knížku O Holčičce s kouzelnýma nohama v třebíčské Městské knihovně. Symbolicky ve svém rodišti, kde vyrůstala, a kde ji celá řada lidí dobře zná. Ani tentokrát svou tvorbou nezklamala a některým z návštěvníků jejího autorského čtení vehnala slzy do očí...

Útlá knížečka je natolik citlivě napsána, že by snad neměla chybět v žádné domácí knihovně. A rozhodně ne jen dětské. Příběh je autorčinou vzpomínkou na svoji maminku, na někdejší její léčebný pobyt v Košemburku, je to příběh o naději i silné vůli. Velmi dobře vím, jak hluboká je myšlenka, předávaná Blankou Fišerovou - je od srdce a plná lásky. Vím, protože také moje rodina se ke košumberské léčebně obracela se silnou nadějí v zázrak, který se však nedostavil.

Blanka Fišerová čerpala z maminčiných dopisů, které doma objevila, a interpretace myšlenek a prožitků z nich plynoucích se zhostila tím nejjemnějším způsobem, jakým lze na mámu vzpomínat. Její dílko, opatřené nádhernými kresbami Hany Mičkové, nutně musí v každém z čtenářů zanechat nesmazatelný pocit neobyčejného lidství, jaké současným generacím tak často chybí.

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.