0 CZK

Rada města zhodnotila zpoždění stavby jako objektivní.

Rozestavěnost nejen v Třebíči, ale v celé republice, zaznamenala letos nebývalý vzestup. Ač se to zdá neuvěřitelné, ale v době rozvinutého tržního hospodářství se náhle projevil nedostatek jak stavebního materiálu, tak pracovníků ve stavebnictví. Situace nebyla neznámá, ale nikdo ji neřešil až do chvíle, kdy se vážně podepsala na neplnění termínů dokončení staveb podle uzavřených smluv.

Tabule zavěšená na oplocení stavby ještě o půlnoci z 1. na 2. listopadu 2018.

Podle třebíčských radních stojí tento všeobecný trend za neplněním smluvních podmínek při stavebních úpravách sportovního areálu v Okružní ulici, proto bylo rozhodnuto o uzavření dodatku smlouvy s dodavatelem stavby, stanovujícího nově termín předání areálu do 31. ledna příštího roku. Původní termín totiž vyprší 5. listopadu roku letošního. Že nebude splněn, bylo zřejmé daleko dříve, kdy při pouhém laickém pohledu bylo jasné, že je termínem nereálným.

Stav zakázky k 29. říjnu 2018.

Na pravidelné tiskové konferenci v pátek 2. listopadu se nikomu z přítomných radních do stanovení příčin neplnění smlouvy příliš nechtělo. Odpovědí pak bylo neurčité konstatování problémů podle dříve uvedených trendů – nejsou lidi, není materiál. Sankce za nesplnění smlouvy zřejmě uplatněny nebudou. Budiž, je věcí rady, aby relevantnost prodloužení termínu posoudila. Občané by ale měli včas vědět, že termínová proklamace na tabuli u staveniště je jen seskupením imaginárních údajů. Ta po otevření problému na zmíněné tiskové konferenci pak promptně byla odstraněna.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.