0 CZK

Známý třebíčský výtvarník uspěl v soutěži Stříbrný lukostřelec.

Donedávna jsme potkávali v třebíčských ulicích umělce se skicákem v ruce, jak vícebarevnou tužkou portrétuje a zaznamenává veškeré dění, zejména při kulturních akcích. Stal se pak zcela výjimečnou součástí židovské čtvrti, a vůbec všeho, co se tam událo. Dnes žije ve Znojmě, a chybí všem, kdo ho znali.

Boris Kjulleněn ve svém ateliéru v třebíčské židovské čtvrti.

Boris Kjulleněn starší totiž rozdává nejen životní moudro, ale i sílu do života, optimismus. A je stále živým příkladem toho, že lze vedle sebe spokojeně žít. Malíř, grafik, sochař či restaurátor. Boris má obrovské srdce pro každého. Proto mu právem patří ocenění, které mu bylo na začátku listopadu uděleno v soutěži Stříbrný lukostřelec – ČR, jejímž cílem je představit a podpořit projekty, které napomáhají rozvoji rusko-českých vzájemných vztahů.

Oceněný výtvarník

Kjulleněn byl oceněn diplomem v kategorii Historické dědictví za projekt Výstavy portrétů československých letců. O udělení rozhoduje odborná komise a soutěž Stříbrný lukostřelec probíhá pod záštitou prezidenta České republiky a velvyslanectví Ruské federace v ČR.

František Jůza
VIDEOFOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.