0 CZK

Restaurace v sousedství radnice mění provozovatele.

Restaurace s bufetem na strategickém místě mezi třebíčskou radnicí a městskou knihovnou nesoucí dosud název Slunečnice, změní na přelomu února a března letošního roku provozovatele. Zatímco majitel, město Třebíč, zůstává stejný, dosavadní provozovatelka ukončila s městem nájemní smlouvu dohodou poté, kdy zastupitelé neakceptovali návrh na pronájem zařízení třetí osobě.

Otočí se za sluncem?

Rada města na svém zasedání 7. února tohoto roku rozhodla Slunečnici pronajmout počínaje letošním březnem na dobu deseti let novému nájemci s trvalým pobytem v Hrotovicích. Ten v žádosti nabízí udržení stávající české a indické kuchyně, s rozšířením o kuchyni asijskou. V nájemní smlouvě však tato skutečnost podle představitelů radnice nebude nijak dále ošetřena, a je tedy pouze na novém provozovateli, zda avizovaný záměr uskuteční nebo později nabídku zredukuje.

Není to první změna v historii kdysi vyhlášené restaurace, za posledního čvtrt století se podmínky poskytování služeb měnily několikrát. Nájemné stanovené radou města bude standardně od roku 2020 zvyšováno o úředně vyhlášenou inflaci. Změnou oproti současnému stavu bude opětovný provoz venkovní zahrádky na západní straně objektu, kterou město v loňském roce rekonstruovalo.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

 

Inzerce

Inzerce
Zrecyklujeme

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.