0 CZK

Na Komenského náměstí před obchodními domy nezaparkujete.

Třebíčská radnice se letos zřejmě rozhodla vyzkoušet trpělivost řidičů bezezbytku. V poslední říjnový den uzavřela parkoviště před obchodními domy na Komenského náměstí, aniž bylo dopředu dáno avízo médiím. Jediným prvkem, který dával tušit další dění tak zůstaly o týden dříve umístěné přenosné dopravní značky vymezující zde zónu se zákazem zastavení v termínu od 31. října do 6. listopadu tohoto roku. Opatření si zřejmě vyžádala příprava tzv. Smart parkoviště, které by mělo přinést některé nové prvky, jako třeba zajištění parkovacího místa pomocí chytrého telefonu či informace o obsazenosti na příjezdových cestách do města.

Parkoviště na Komenského náměstí bylo poslední říjnový den uzavřeno.

Jestliže byl termín úprav několikrát změněn, pak nemohl být vybrán lepší. Začíná totiž doba "dušičková", kdy lze předpokládat zvýšený provoz ve městě, a tedy i zvýšenou potřebu parkovacích míst v centru. Navíc ve stejné době probíhá rozšíření parkoviště v sousedství autobusového nádraží, což po dobu výstavby znamená aktuální snížení počtu parkovacích míst tamtéž.

Ve středu dopoledne vládl na parkovišti stavební "klid".

První den uzavírky parkoviště zatím probíhá klidně. Někteří řidiči sem zmateně i přes viditelné zákazy odbočení a zákaz vjezdu stejně zajíždějí, aby se o pár metrů dál otočili a jali se vyhledat jinou možnost odstavení vozidla. Klid však vládne i na ploše samotné. Kolem desáté hodiny dopolední zde neprobíhal zatím žádný stavební ruch...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.