0 CZK

Dopravní značení jako časovaná bomba.

Už skoro dva měsíce probíhá nezbytná rekonstrukce třídy Albína Bráfa v úseku od Pozemkového úřadu po křižovatku s Nádražní a Jungmannovou ulicí. Že bude uzavírka problémová, bylo jasné od samého začátku. Pozornost veřejnosti se soustředila zejména na dočasný kruhový objezd v ulici Bedřicha Václavka, ten však působí problémy spíše kvůli nekázni a bezohlednosti řidičů. Ta je ve velké míře také příčinou dlouhých front v ulicích Nádražní a Znojemské, spolu s Jungmannovou.

Past zatím nesklapla

Jenže těžko lze na řidiče svádět nenápadnou, avšak nebezpečnou závadu v dopravním značení na Masarykově náměstí, způsobenou nejspíš samotnými úředníky, kterým návrh a schvalování značek náleží. Samozřejmě, v úvahu připadá i nesprávné osazení značek profesionální firmou, ale i kdyby tomu tak bylo, pak stejně selhaly kontrolní mechanismy.
V čem je problém? Řidiči jedoucí po Masarykově náměstí ve směru od křižovatky Komenského náměstí se Sucheniovou ulicí směrem ke křižovatce třídy Albína Bráfa se Sokolskou ulicí, jsou na úrovni budovy Fórum informováni o řazení do jízdních pruhů před blízkou "světelnou" křižovatkou - dva pruhy pokračují rovně, jeden umožňuje odbočení vlevo. Jenže těsně za ní levý z dvojice rovných pruhů končí. Nekompromisně, kromě značky zakazující jízdu všech vozidel, zůstává zde často odstavena těžká stavební technika. Krajním pruhem se nyní odbočuje na objížďku do Sokolské ulice. K tomu nabadá v těsné blízkosti umístěná značka přikazující směr jízdy vpravo. V celé délce Masarykova náměstí však není jediná značka avizující snížení počtu jízdních pruhů.

Zdánlivě se zase tolik neděje. Zatím. Pokud by se však vedle sebe současně vyskytla vozidla, jejichž řidiči nejsou se situací obeznámeni, pak je nehoda na spadnutí. Navíc pomalu se tady právě nejezdí.

František Jůza
FOTO A VIDEO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Domů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.