0 CZK

V třebíčské Galerii Malovaný dům proběhla ve středu 21. června vernisáž výstavy fotografií Pavla Váchy s názvem 77 portrétů. Výstava potrvá do 13. 8. 2017 a tvoří ji portréty známých filmových, divadelních a spisovatelských celebrit.

Pavel Vácha se narodil roku 1940 v Praze, po studiích geologie a několika letech práce v tomto oboru začal se studiemi na FAMU v Praze, kde v roce 1968 absolvoval jako jeden z prvních obor výtvarné fotografie. Od absolutoria pracuje jako volný výtvarný fotograf.

Samotná vernisáž byla zahájena písní Pár havraních copánků v podání saxofonisty Jiřího Sklenáře. Úvodní slovo Radky Denemarkové pak přednesla Lucie Bartesová. Jiří Sklenář přidal další dvě skladby, zcela na závěr zazněla píseň Život je jen náhoda. Autor fotografií Pavel Vácha poděkoval jak pořadateli výstavy Městskému kulturnímu středisku Třebíč, tak návštěvníkům vernisáže.

 „Řekla bych, že autor dokáže vystihnout skrz jednoduchou černobílou fotografii i osobnost toho fotografovaného, a to dokáže jen málokdo,“ uvedla ředitelka MKS Třebíč Jaromíra Hanáčková.

(jš)

FOTO: TREBIC.NEWS

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.