0 CZK

Třebíčští občané se dočkali. Kýžený okamžik, kdy téměř po roce byl zprovozněn Podklášterský most, nastal v sobotu 22. dubna 2017 krátce před sedmnáctou hodinou. Obrovská úleva, kterou museli pocítit řidiči i chodci, nepotrvá příliš dlouho, neboť hned v pondělí 24. dubna tohoto roku dojde k uzavření další důležité páteřní komunikace, třídy Dr. Albína Bráfa. Přesto most rozhodně je velkým pozitivem, co se týká přepravy z jednoho břehu řeky Jihlavy na druhý.

Most byl sice slavnostně, přesto tak nějak v tichosti, otevřen po šestnácté hodině za skromné účasti zástupce Kraje Vysočina, radního Jana Hyliše a zástupce třebíčské radnice, místostarosty Vladimíra Malého. Na takto významnou stavbu je to nezvykle málo, ale Třebíčanům to nejspíš divné nepřijde – když stavba začínala, bylo jim slibováno, že budou po mostě jezdit nejpozději posledního říjnového dne roku 2016. A dosud nikdo relevantně nevysvětlil, proč tomu tak nebylo. Neb podloží samo o sobě být viníkem nemůže…

Místostarosta Vladimír Malý před stříháním pásky poděkoval firmě Colas a Kraji Vysočina za tak krásný most. Budiž. V prvním případě ano, v druhém s již zmíněným otazníkem. O něco méně zvučně celý problém shrnul radní Hyliš: „Pozdě, ale přece.“ Tím zřejmě vystihl pocity hrstky promoklých občanů, kteří se otevření mostu zúčastnili.

František Jůza

VIDEO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.