0 CZK

Stopy v bahně ukázaly bezohlednost některých řidičů.

Bahnitá stopa na poušovské otočce autobusů.Skutečnost, že dopravní situace v Třebíči je zejména letos řekněme náročná, je všeobecně známa. A tak stejně všeobecně nadáváme. Občas oprávněně, někdy rezignovaně, a jindy s notnou dávkou pochopení, protože různá řešení jsou sice otravná, přesto nezbytná. Čas od času ale není chyba jen na straně úřadů či zhotovitelů, ale také nás, řidičů.

Není tomu dlouho, kdy z ulice Bedřicha Václavka zmizel tolik diskutovaný kruhový objezd, proslavený v celé republice zejména na základě jediného, zato hojně opakovaného videa pořízeného kdesi z nadhledu, jenž mělo dokázat, že "kruhák" se prostě autobusem objet nedá. Po drobných úpravách to ale šlo, a dokonce se ukázalo, že šikovnější jsou řidičky autobusů oproti některým svým kolegům.

Při pohledu na stopy zanechané v Poušově, na otočce autobusů MAD minulý týden nutně vyvstala otázka, zda jde o podobnost čistě náhodnou, anebo naschvál, který má dokázat, že autobus se zde prostě neotočí. Otočí, jde to. Dokonce za tím účelem a pro ulehčení manévru, byla na vnějšku pravotočivé zatáčky vydlážděna plocha, díky které otočení zvládne i méně zkušený řidič. Což jistě autobusáci nejsou. Samotné stopy však spíše ukazují na nákladní auto, a to by zde prakticky díky dopravnímu značení nemělo až tak co pohledávat.
Nejde o zásadní problém, ten je podle mého názoru o kus výše (psali jsme zde). Jen se občas zamysleme sami nad sebou, kudy že to naše stopy vedou.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Prostor na otáčení je dostatečně široký.

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.