0 CZK

Ampulka sáhla po pohádkové klasice

Jestliže páteční podvečer v Kavárně v pohybu patřil spíše dospělým, v sobotu 9. září byl naopak plně věnován dětem. Předběžnému rozloučení s létem pak v obou případech asistovali členové Divadelního spolku Ampulka.

Už o čtvrté hodině odpolední si mohla dítka nechat namalovat obličej podle svého, pokud ovšem včas nezasáhli rodiče. O hodinu později už patřila otevřená scéna kavárenského dvorku čtveřici herců Ampulky - Michalovi Mikimu Lukáčovi, Tereze Jirsové, Jakubovi Škrdlovi. Málo? Čtvrtým byl snad nejvšestrannější Jaroslav Krtek Truksa, který se nakonec neuvěřitelně proměnil ve zlatou rybku!

Dvorek zaplněný dětmi s rodiči se nakonec stal součástí pohádkového představení, vlastně hned dvojice pohádek vylovených z truhličky. Ampuláci zvolili klasiku a to se vyplatilo. O Budulínkovi nebo O Zlaté rybce, to se prostě nepřejí. A když pohádky doplní pěkné písničky, lze s jistotou říci, že děti na tohle sobotní pozdní odpoledne určitě dlouho nezapomenou. Sdružení Vrátka, které Kavárnu v pohybu v ulici Leopolda Pokorného provozuje, stejně jako Ampulka, zaslouží nejen za tyto "divadelní" dny palec vztyčený vysoko k obloze.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.