0 CZK

Po termínu, ale přece...

Ačkoliv nový most přes náhon poušovské vodní elektrárny měl být dokončen v termínu do 30. srpna 2018, skutečnost byla jiná – den poté v místě vládly stavební stroje a hrstka dělníků. Podle pátečního (31. 8) vyjádření místostarosty Vladimíra Malého už ke zprůjezdnění chybělo jen vyasfaltovat napojení ke stávající komunikaci směrem ke kempu. Dokončovací práce zde budou pokračovat za provozu.

Termín dokončení stavby nebyl spněn

Jistě dobrá zpráva však byla v pátečních odpoledních hodinách změněna sdělením tiskového oddělení radnice: "Dobrý den, obdrželi jsme před chvílí informaci od zhotovitele stavby mostu v Poušově, že nejsou schopni položit asfalt na zbývajícím úseku stavby a zahájit provoz tak, aby v pondělí 3. září byl most průjezdný. Spuštění provozu bude tedy v úterý 4. 9. nebo ve středu 5. 9."

Stav v pátek 31. srpna 2018 po osmé hodině ranní

Pár dní už asi nehraje velkou roli. Doba, kdy město nejvíce potřebovalo odlehčit dopravní situaci v centru, pomalu pomíjí. Na pováženou je spíše skutečnost, že nebyl jednoznačně určen viník nastalé situace, když po zahájení stavebních prací došlo ke zjištění, že zřejmě nebyl proveden dostatečný geologický průzkum, a tak k všeobecnému překvapení bylo nutné přeprojektovat založení mostu a zvolit zcela jinou technologii stavby. Naštěstí se podařilo zpoždění dohnat, a tak současná situace není nijak katastrofální. Podle radnice ani nedojde k navýšení ceny díla, přestože na místě již byly připraveny armatury, které však díky uvedené změně nešly použít.

Stav v pátek 31. srpna 2018 po osmé hodině ranní

Viníkem tak byl určeno jiné podloží, než jsme čekali, ačkoliv takové zdůvodnění zní poněkud nevěrohodně. Na druhou stranu je třeba přiznat, že zadavatel výběrového řízení na dodavatele stavby – v tomto případě třebíčská radnice, nemá příliš v soutěži na výběr. Vítězí nejnižší cena, jiný výsledek by byl komplikovaný. A každé šetření něco stojí... To už je ale jiná kapitola.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Domů

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.