0 CZK

Kdysi bezvýznamná cesta jako strategická spojka.

Je to taková silnice – zachránce. A když bylo nutné vyměnit Masarykův most na Podklášteří, stala se strategickou spojkou mezi severem a jihem města Třebíče. O rok později měla zachránit centrum před kolapsem, když byla prováděna druhá etapa rekonstrukce Bráfovy třídy. Leč nebyla, a řidiči procházeli občas očistcem. Ve stejné době přišla řada na výměnu legendárního mostku přes elektrárenský náhon, který v době tudy vedoucích oblíbených městských rychlostních zkoušek Horácké rally, občas zabránil nedobrovolné koupeli posádek závodních vozů.

Poušov s novým mostem

Poušov tak po letech výrazně mění tvář a tradici zde reprezentuje už jen poválečný vojenský mostek, jehož životnost klidně může vejít do dějin. Výstavbu nového mostu přes náhon zbrzdil podobný problém, jako most na Podklášteří. Nedostatečný nebo žádný geologický průzkum. Ukázalo se, že v místě je jiné než očekávané podloží, a malér byl na světě. Nový projekt, nové piloty. Přesto byla silnice průjezdná v původním ohlášeném termínu, i když opravdu dokončená zakázka by nejspíš měla vypadat jinak. V místě se fakticky pracovalo až do začátku tohoto týdne, a jak se zdá, některé prvky ještě na realizaci čekají. Třeba přístřešek autobusové zastávky.

Poušov s novým mostem

A když už přišlo slovo na zastávku, s hodnocením začněme zrovna u ní. Příslušné obrázky pak najdete ve fotogalerii dole. Tak tedy zastávka změnila svou polohu o několik desítek metrů výše, do jedné z větví nového dopravního řešení. Veškerý provoz je dnes veden dřívější objízdnou smyčkou, autobusy MAD naopak zajíždí do původní komunikace. Všude je položen nový asfalt a komunikace mají potřebnou šířku k bezpečnému průjezdu. Zajímavé bude, až napadne sníh. Autobusy se totiž budou rozjíždět do prudkého kopce. Asi to vyřeší sůl, avšak nebude to jediný problém. Výjezd z komunikace se zastávkou je situován tak, že řidiči autobusů musí nahlížet do zrcadla umístěného naproti výjezdu. Jinak by asi přednost zprava dávali jen odhadem. Místo je i tak diskutabilní. O klasický výjezd ze zastávky rozhodně nejde. Vozidlo přijíždějící od Boroviny by pak nejspíš mělo dávat autobusu přednost, neb se zřejmě jedná o komunikace stejného řádu, kde přednost v jízdě není upravena dopravními značkami. No, bude to zajímavé a snad to jednou odnesou pouze plechy některého z vozidel. O tom, že v dolní části se autobus otáčí prakticky do protisměru, budou patrně také diskuze. Podobně jako o kruhovém objezdu v ulici Bedřicha Václavka před časem. Ale ono to zatočit jde, v protilehlé části otočky za tím účelem vznikl dlážděný pás. Jen ho tak ještě využívat, když jednodušší je otočku zkrátit uvažovanou travnatou plochou.
Most je situován šikmo přes náhon a tím odpadla téměř kolmá zatáčka u sádek. Také má dostatečnou šířku a jediné, co mu trochu lze vyčítat, je to, že poněkud vynáší. Hlavně ty, kdo nedbají značky přikazující nejvyšší rychlost třicet kilometrů za hodinu. To už je ale o disciplíně.

Jedna věc dotažena nebyla, ač se její řešení v rámci stavby nabízelo. A to je oblast pár desítek metrů od výjezdu ve směru od střelnice, do kterého ústí výjezd ze zahrádek. Rozhledové podmínky jsou zde nulové, a přitom stačilo odstranit nebo výškově upravit křoviny, které s největší pravděpodobností ani nejsou v pasportu městské zeleně. Někteří z místních na problém poukazovali, nebyli prý však vyslyšeni. Škoda, žádný převratný zásah by se nekonal a technika byla na místě. Jen to o metr nezapadalo do zamýšleného projektu, zřejmě.

Pokud jde o celkový dojem, místo jaksi omládlo, a to je nesporně dobře. Jaké budou problémy dopravní, ukáže čas. Nejspíš tam ale nějaká ta značka ještě chybí. Stejně jako ve směru k Borovině, v křižovatce s ulicí V Loučkách. Nebo ne?

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.