0 CZK

Náhon v Poušově lze překonat pouze na vlastní nebezpečí.

Začátkem dubna byly zahájeny stavební práce v Poušově. Ještě před plnou letní sezónou by zde měl vyrůst nový most přes elektrárenský náhon, zajišťující komfortnější průjezd lokalitou nezřídka využívanou coby neoficiální objížďku centra města.

Přes lávku ano, ale...

Stavba však přinesla kromě vyloučení průjezdu aut také jisté úskalí pro pěší a cyklisty. Dostat se dnes z jednoho břehu na druhý znamená nejen pro starousedlíky absolvovat cestu zahrádkovou kolonií delší o celý jeden kilometr. Pro cyklisty to nemusí být až tak obtížné, pro chodce je to však málo vítaná procházka. Za snížené viditelnosti už i vzhledem k odlehlosti části neosvětlené cesty je chůze jedinou možnou trasou jaksi na pováženou.

Přes lávku ano, ale...

Třebíčská radnice si je podle vedoucího odboru dopravy a komunálních služeb Aleše Kratiny situace vědoma a možnost alespoň provizorního řešení tudíž projednala se zhotovitelem stavby. Výsledkem je kompromis, umožňující vyhnout se zmíněné cestě mezi zahrádkami. "Lávka je pouze provizorní a určena pro potřeby stavby. Město Třebíč, jako investor, ani dodavatelská firma nebudou bránit občanům města v přecházení lávky přes náhon. Přesto je vstup na tuto lávku pouze na vlastní nebezpečí," sdělil k problému vedoucí odboru dopravy.

Je třeba brát na vědomí, že jde o vstřícný krok, který by neměl být zneužíván. Podle očitých svědků tudy už projel také motocykl...

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.