0 CZK

Nahrazují klasické lavičky odolnějším typem.

Nejednou slyšíme někoho žehrat nad smysluplností třídění odpadů, anebo vidíme přímo v kontejnerech jen málo pochopitelné mísení různých druhů odpadů. Někdy je za tím lenost, jindy úmysl.

Že třídit odpad má smysl, dokazuje třebíčská radnice na zcela konkrétním příkladu, když osazuje sídliště lavičkami, vyrobenými z recyklovaných plastů. Tím spojila pověstné příjemné s užitečným. Lavičky totiž nejen hezky vypadají, ale jsou i velmi praktické, když jsou o mnoho odolnější, než tradiční lavičky dřevěné.

Stávající dřevěná lavička

Stávající dřevěná lavička...

Nová lavička z recyklovaného plastu

...a nová lavička z recyklovaného plastu.

Samozřejmě lze namítnout, že zničit jde úplně všechno. To je jistě pravda, ale to už musí jít o cílenou likvidaci. Běžné opotřebení na nich není prakticky vidět, odolávají vlivům počasí a tak třeba po dešti jsou v krátké době zase použitelné k účelu, kterému především slouží. "My pořád nabádáme naše občany k lepšímu třídění odpadu. Tady mohou názorně vidět, co například lze z vytříděného plastu vyrobit," uvedla místostarostka Marie Černá. "Také jejich pořizovací cena je příznivá, stojí dva a půl tisíce korun."

Uvedený typ lavičky je umístěn v mezidveří vstupu do radnice na Karlově náměstí, kde si každý může lavičku i prakticky vyzkoušet.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS - FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.