0 CZK

Na vrcholku městské věže bude uložena pamětní schránka.

Celá republika se chystá slavit o víkendu výročí, které není dáno oslavit všem generacím. Současníci ale stoletý mezník vzniku samostatného státu pojmou velkolepě, jak lze vyčíst z programů oslav jednotlivý obcí a měst.

Třebíč stranou nezůstává. Aby však po nás zbylo více než jen oslavy, bude do kupole městské věže u kostela sv. Martina uložena pamětní schránka se vzkazem příštím generacím. Její podobu měli novináři možnost vidět na pondělní tiskové konferenci třebíčské radnice, kam ji přinesla ředitelka Městského kulturního střediska Třebíč Jaromíra Hanáčková.

Pamětní schránka.

Kovový tubus působí majestátně, byť je jen střízlivě vyzdoben státním znakem a příslušnými letopočty zdůrazňujícími završení sta let Československa. Schránku na vrcholek věže dopraví horolezci a před zraky občanů ji uloží na bezpečné místo městské dominanty. Kdy a kdo ji jednou objeví či otevře, nechť každý ponechá ve své fantazii. Důležité bude, aby naši následovníci mohli s úctou vzpomenout těch, kdo po dlouhá léta město budovali a zvelebovali.

Podle programu oslav by mělo dojít k slavnostnímu aktu v sobotu 27. října 2018 ve 14.15 hodin. Kompletní program najdete pod odkazem v sekci INZERCE.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.