0 CZK

Auto a moto veteráni zahájili v centru Třebíče letošní sezónu.

Začátek dubna je pro motoristy – veterány signálem k oprášení svých miláčků a jejich vyvedení na oči veřejnosti. Ta se potom spolu s majiteli více či méně vzácných, ale téměř vždycky krásných historických vozidel, těší pohledem anebo svezením něčím, co už dnes není na silnici nijak běžné.

V centru Třebíče, na Karlově náměstí, se v sobotu 6. dubna sešli příznivci zmíněné krásy. Počasí se na chvíli otočilo zády, jako by chtělo naposledy postrašit svou nepřízní. Zprvu mrholení, postupně až déšť, nijak ale neovlivnil tradičně veliký zájem o prohlídku buď již starých známých, nebo zcela nově se představujících exponátech.

Vedle krásné carevny Volhy se hrdě vypínala nákladní auta americká, doplněna starou dobrou „vétřieskou“. O kus dál v různém provedení technika vojenská, naproti vyvažována vozy o poznání menšími, zato honosnějšími nebo naopak skromnými, vždy však věrně sloužícími drobečky jako Renault 4CV nebo úplně netradiční, poněkud hranatý „bavorák“. Nádherné vozy, stále hojněji se vyskytující, osvědčené značky MG pak nenechají klidné jak tvrdé povahy pánské, tak urozené dámy.

Déšť nakonec ustal a motocykly i auta postupně opouštěla náměstí, aby provětrala v okolí Třebíče své staré, zato věčné kabáty. Snad všem těm nadšencům pršelo štěstí, aby se napřesrok zase mohli na rozlehlém třebíčském náměstí potkat a vyměnit si zážitky uplynulé sezóny.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS – FRANTIŠEK JŮZA

 

Inzerce

Inzerce
Zrecyklujeme

Inzerce

Inzerce
Inzerce

Inzerce

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.