0 CZK

Místo práce nečinnost.

Tolik proklínaný a diskutovaný průtah Třebíčí není zřejmě dostatečným problémem, proto je třeba vymyslet další komplikace. Tak to alespoň vypadá, když dáme dohromady nutnou rekonstrukci sítí a povrchů v Bráfově třídě, naproti které je ve stejném termínu prováděna stavba nového mostu přes elektrárenský náhon v Poušově. Tedy na jediné centru odlehčující trase při absenci léta slibovaného obchvatu.

Most v Poušově, stav 3. září 2018

Stejný dodavatel, který most staví, provádí také stavbu diskutabilního třebíčského tunelu pod Sucheniovou ulicí, tedy na průtahu městem. A jestliže přišly komplikace při zakládání poušovského mostu, logicky je důsledkem zpoždění přenesení i na zmíněný tunel. Firma totiž veškeré síly napřela v poslední době do Poušova, je přece před volbami a nedodržené termíny nejsou jaksi vítané. O posledním srpnovém pátku tak podle místostarosty Vladimíra Malého chybělo stavbě tunelu už dvanáct dní. Zdánlivě ne mnoho, ale i tak může být termín dokončení ohrožen.

Překop Sucheniovy ulice u Úřadu práce, stav 3. září 2018

Pastí na řidiče přesto ještě bylo málo, a tak o prázdninách došlo na další překopání průtahu, tentokrát v nejširším místě u Úřadu práce. Teplovod, či co pod vozovkou nově vede, byl uložen poměrně rychle. Proč nejsou dosud dokončeny finální práce na opravě povrchu, je skoro jako pohádka Tisíce a jedné noci. Místostarosta Vladimír Malý na tiskové konferenci 31. srpna vše vysvětloval tak, že o předposledním prázdninovém víkendu byl na místo přivezen finišer neboli stroj na pokládku asfaltu, ten však vykazoval technické problémy a odmítl pracovat. Opakovaný pokus měl proběhnout v sobotu a neděli před zahájením školního roku. Leč neproběhl. Proč, to ani není důležité. Podstatné je, že ve čtyřech pruzích chybí jedna vrstva asfaltu a přes nepříliš intenzivní dosypávání nerovnosti zde auta opět nedobrovolně absolvují zkoušku životnosti náprav a disků. Neboť provoz tady naopak intenzivní je.

František Jůza
FOTO: TREBIC.NEWS-FRANTIŠEK JŮZA

Domů

Přidat komentář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.